Autoři

Autory obrazů jsou dospělí lidé s mentálním znevýhodněním. Jejich obrazy vznikají v Centrech denních služeb. Vaše podpora směřuje přímo k rozvoji sociálních služeb, které poskytujeme jim i dalším klientům Společnosti DUHA.

Každý klient Společnosti DUHA vnáší do obrazu svoje pocity a vidění světa. Prohlédněte si díla jednotlivých autorů a začtěte se do jejich krátkých medailonků. Zvou vás do svého světa, vítejte.

Ve všech obrazech najdete určité kouzlo, pošlete ho dál v podobě novoročenky svým přátelům nebo firemním partnerům. Pomáhejte originálně vaší jedinečnou novoročenkou.

Naši autoři věří, že Vás jejich obrazy zaujmou a ozdobí Vaše domovy nebo kanceláře. Váš dar, v hodnotě Vámi vybrané kategorie, podpoří rozvoj služeb po dospělé lidi s mentálním znevýhodněním.
Paní Dagmar má ráda přírodu a cítí se dobře, když je slunečný den. Velmi ráda maluje zvířata, nejraději psy a kočky. A ze všeho nejradši se Dáša směje. K DUZE patří její úsměv už téměř 30 let. Chráněné bydlení Společnosti DUHA je jejím domovem od roku 1996.
Celý profil
Dá se říct, že paní Dana se nebojí žádných kreativních činností. Můžeme se domýšlet, že kreativita je to, co ji naplňuje. Paní Dana je neslyšící a její tvorba nás pouští jemně a opatrně do jejího světa. Je plný barev.
Celý profil
Ráda ve své tvorbě experimentuje. Její obrazy jsou radostné, taková je i paní Daniela. Za každým obrazem je skryto velké úsilí a velká dávka fantazie. Inspirací i podporou jsou Daniele asistentky CDS, kam Daniela chodí právě kvůli tvořivým činnostem.
Celý profil
Na obrazech paní Evy najdete vždy nějaké zvíře. Více či méně výrazné. Má je zkrátka ráda a obklopuje je velice barevným světem. Tvoří už hodně let a pořád jí malování baví. A také si u toho ráda popovídá s přáteli.
Celý profil
Na obrazech paní Hany se často objevují propracované postavy a téměř nikdy nechybí její oblíbené logo Společnosti DUHA, protože jak sama paní Hanka říká: „DUHA je moje doma.“
Celý profil
Paní Jana maluje pro projekt Novoročenky pomáhají už od roku 2016. Její obrazy mají svoje neopakovatelné kouzlo. Zavedou vás do Janiny zahrady snů, objevíte na nich motivy květin, zvířat i přírody, to vše v jejím v originálním pojetí. Má ráda humor a dokáže jej vnést i do CDS Galerie Duhovka, kde obrazy tvoří.
Celý profil
Paní Jiřina oslavila již krásných 80 let. Jejím domovem je chráněný byt a mnoho let tvořila pro projekt Novoročenky pomáhají v CDS Galerie Duhovka. Dnes už štětec uchopí pro radost doma, ale má velkou chuť malovat opět v kruhu přátel. Malování je pro ni dodnes relaxací. Na jejích obrazech byla vždy především příroda a v minulosti i vesnice jejího mládí, na kterou tak ráda vzpomínala.
Celý profil
Paní Jiřina namalovala mnoho obrazů v CDS Galerie Duhovka. Do obrazů vložila svůj talent i velkou fantazii. Malování je její vášní. Ráda maluje podle sebe, sama si vyhledává náměty. V jejích obrazech najdete klidně modré stromy a modré vlasy, maluje si zkrátka podle svého, její obrazy mají osobité kouzlo. Paní Jiřina patří k nejstarším klientkám Společnosti DUHA.
Celý profil
Katka je takřka symbolem projektu Novoročenky pomáhají. Její první obrazy byly už v pilotním ročníku. Katčiny obrazy jsou krásné, je za nimi mnoho práce, každý obraz maluje dlouho a váhá nad každým detailem, přeje si, aby se její obrazy líbily. V obrazech Katky najdete zejména krajinu.
Celý profil
Paní Marie je pečlivá a v tvorbě se věnuje každému detailu. Potřebuje předlohu, té však dá svůj pohled a osobitý punc. Obrazy tvoří v CDS NOVÁ DUHA. Jsou hravé a přenesou na vás pozitivní náladu.
Celý profil
Paní Monika je talentovaná umělkyně. Malovat začala v CDS Galerie Duhovka. Monika je radostná a radost srší i z jejích obrazů, malování jí doslova zaplnilo srdce.
Celý profil
Obrazy paní Olgy jsou romanticky něžné. Nikdy se nebojí vyzkoušet nové techniky a opakujícími motivy v obrazech jsou zvířata, láska, vysněný domov – její obrazy připomínají dívčí duši v pastelových odstínech.
Celý profil
Pan Pavel je ve Společnosti DUHA už dlouho, od svého mládí. A mnoho let maluje. Jeho obrazy jsou abstraktní, dávají prostor i vaší fantazii, co v nich uvidíte? A co v nich vidí pan Pavel?
Celý profil
Paní Petra má smysl pro detail, což se projevilo zejména v její keramické tvorbě. Je dlouholetou klientkou Centra denních služeb. Pro Novoročenky namalovala sérii obrazů Bubliny a odraz Vánoc.
Celý profil
Pan Petr maluje rád, vydrží malovat dlouhou dobu a jeho soustředění nepolevuje. Často na jeho obrazech najdete roztodivné a krásné stromy, s oblibou také maluje kostely zasazené do krajiny.
Celý profil
Pan Radim hledá inspiraci pro svoje malování během procházek Prahou. Z obrazů je znát i jeho láska k přírodě a všem barvám ročního cyklu. Krásné je i jeho ztvárnění zvířat.
Celý profil
Pan Richard je veselý a společenský pán a je to cítit i z jeho obrazů. Často znázorňují jeho ideální svět – krásný dům, okolní přírodu, zvířata a nikdy zde nechybí slunce. Richard a jeho úsměv je pevnou součástí Společnosti DUHA již 16 let.
Celý profil
Pro pana Víta je malování skutečná terapie. Jakmile vezme do ruky fixy, dokáže bez přestání kreslit a psát. Když má volný čas, dělá nákresy na kartony od pizzy nebo na jakýkoliv kus volného papíru, který má po ruce. A pro případ, že by nebyl po ruce karton, má u sebe blok, který opatřil kresbami a texty, aby tyto malé nápady mohly spatřit světlo světa na velkých formátech.
Celý profil
Specifický způsob malování, fantazie, letadla, stromy v krajině a fantastické hory, syté barvy, které má pan Zdeněk rád. V obrazech najdete jeho lásky, cestování a letadla.
Celý profil
Zuzka je klientkou Chráněného bydlení a Centra denních služeb a mnoho let malovala pro projekt Novoročenky pomáhají. Patří mezi nejtalentovanější malířky. V projektu má jen čtyři krásné obrazy, protože malovaní, doufáme že pouze na krátký čas, odložila.
Celý profil
Váš dar
Kategorie