O projektu Novoročenky, které pomáhají

Zakoupením obrazu, který namaloval klient Společnosti DUHA, a jeho využitím pro novoročenku, pomůžete dospělým lidem s mentálním znevýhodněním.

Autory obrazů, které si můžete prohlédnout na těchto webových stránkách, jsou klienti Společnosti DUHA, dospělí lidé s mentálním znevýhodněním. Někteří z nich jsou našimi klienty téměř celých 24 let, po které Společnost DUHA, z. ú. poskytuje dospělým lidem s mentálním znevýhodněním sociální služby.

Chceme a snažíme se o to, aby naši klienti mohli vést svůj život, s naší podporou, co nejvíce srovnatelný s životem nás, zdravých lidí. Aby mohli zažívat to, co je pro nás zdravé samozřejmé, ale co by bez podpory asistentů nezvládli. Poskytujeme jim podporu a asistenci přesně podle jejich individuální potřeby a míry jejich znevýhodnění. Mohou tak žít v běžném bytě, trávit svobodně svůj volný čas, mít smysluplný denní program, díky němuž se zdokonalují právě v tom, v čem potřebují. Toto vše umožňují služby, které poskytujeme - Chráněné bydlení, které jsme založili jako první nezisková organizace v Praze, Centrum denních služeb a od roku 2012 i služba, která směřuje k ještě větší samostatnosti klientů, Podpora samostatného bydlení.

Naši klienti si přinesli do života znevýhodnění a nezvládnou všechno sami nebo stejně dobře jako my, k mnoha běžným činnostem potřebují podporu, kterou jim my, pracovníci Společnosti DUHA s maximální profesionalitou poskytujeme. Cílem našich služeb je zajistit maximální možnou samostatnost našich klientů, kvalitní a plnohodnotný život. Tomu, aby Společnost DUHA mohla profesionálně fungovat, pomůže i tento projekt. Chcete nás blíže poznat a dozvědět se více o našich službách? Podívejte se na krátký dokument o Společnosti DUHA nebo navštivte naše stránky.

Obrazy našich klientů jsou různorodé, tak, jako jsou oni sami. Spolu s nimi pevně věříme, že jejich obrazy se budou líbit a najdou své majitele, ozdobí zdi jejich pokojů nebo kanceláří a v podobě novoročenek budou šířit myšlenku, že pomáhat je potřebné a smysluplné. Tím, že na Vaší novoročence zveřejníte jméno autora obrazu a jméno Společnosti DUHA, pomůžete nám dát o nás, našich klientech a naší práci ve světě vědět.

Za veškerou podporu Vám děkujeme. Bez našich dosavadních dárců by se činnost Společnosti DUHA neobešla. Rádi Vás přivítáme do jejich řad. Zapojení se do projektu Novoročenky, které pomáhají, může být prvním krokem. DĚKUJEME! Nenašli jste zde odpověď na to, co Vás zajímá o Společnosti DUHA? Budeme rádi, když nám zavoláte +420 724 034 356. Jsme rádi, když nás naši dárci poznají zblízka.

Cílem projektu Novoročenky, které pomáhají je získat finance k zajištění asistence pro klienty s mentálním znevýhodněním v Chráněném bydlení, Podpoře samostatného bydlení a Centru denních služeb Společnosti DUHA, pro klienty, kteří by se bez naší podpory neobešli.

Naši klienti, kteří v devadesátých letech jako první přecházeli do Chráněného bydlení, stárnou, dosahují seniorského věku, což považujeme za velký úspěch – v ústavech se klienti dožívali mnohem nižšího věku. Spolu s tím jak stárnou, jim ubývají síly a zvyšuje se potřeba podpory, tedy i počet asistenčních hodin. Cílem Společnosti DUHA je poskytovat našim seniorům služby v jejich prostředí, tedy chráněném bytě, jak nejdéle to bude možné.

Na tuto činnost musíme prozatím zajistit finance z jiných než státních zdrojů.

Projekt Novoročenky, které pomáhají, podpoří i naše seniory s mentálním znevýhodněním.