Zuzana Ságlová

Naši klienti potřebují podporu asistentů Společnosti DUHA k tomu, aby mohli žít běžný život. Zakoupením obrazu pro novoročenku pomůžete dospělým lidem s mentálním znevýhodněním tuto asistenci zajistit.

Zuzka, klientka Chráněného bydlení i Centra denních služeb (CDS) Společnosti DUHA, je přirozený malířský talent. Její práce je nesmírně pečlivá, Zuzka nepustí do světa špatný výsledek. Její malování se rozvíjí právě při tvoření v CDS Galerie DUHOVKA, které navštěvuje už mnoho let. Ráda maluje podle předloh, které ji inspirují, ale přichází i s vlastními nápady. Vydrží malovat dlouho a soustředěně, u malování vůbec nemluví, jen občas požádá o radu. Když se zrovna nesoustředí na malování je to povídavá klientka, milá a veselá, a v CDS Galerie DUHOVKA oblíbená pro svoji přátelskou povahu.

Kromě malování je Zuzka šikovná i na jiné ruční práce, vyšívání, navlékání korálků, baví jí skládání mozaiky, má cit pro barvy a jako jediná z CDS umí dělat tkané náramky na malém stavu. Práce jí jde od ruky a baví ji. Zuzka je společenská, ráda navštěvuje přátele, zejména kamarády ze Společnosti DUHA a sama si návštěvy domlouvá. Často je právě ona iniciátorkou posezení našich klientů v kavárničce. Sama má ke kavárnám blízko, v současné době pracuje v kavárně Thomayerovy nemocnice.

Zuzka má za sebou již jednu výstavu v Galerii DUHOVKA a její obraz Pierot byl na titulní straně výroční zprávy Společnosti DUHA v roce 2010. Obraz Maria s děťátkem ozdobil novoročenku Společnosti DUHA v roce 2011. Zuzka se nebojí vytvářet velká a do detailu propracovaná plátna. Její obrazy mají opravdové kouzlo. Podívejte se na její díla.

Díla autora Zuzana Ságlová

Novoročenky, které pomáhají

Projekt Novoročenky, které pomáhají podporuje dospělé lidi s mentálním znevýhodněním ve Společnosti DUHA.

Společnost DUHA, z. ú.

sociální služby pro dospělé osoby s mentálním znevýhodněním
Fügnerovo náměstí 1866/5 , 120 00 Praha 2
IČ: 45247439, DIČ: CZ45247439

Kontakt

napište nám na duha@spolecnostduha.cz
nebo navštivte naše stránky spolecnostduha.cz