Richard Kučera

Naši klienti potřebují podporu asistentů Společnosti DUHA k tomu, aby mohli žít běžný život. Zakoupením obrazu pro novoročenku pomůžete dospělým lidem s mentálním znevýhodněním tuto asistenci zajistit.

Pan Richard je věrným klientem Společnosti DUHA. Službu Centrum denních služeb (CDS) navštěvuje ve Společnosti DUHA už deset let. Třikrát týdně chodí do CDS Nová DUHA na Černém Mostě a nutno říct, že jeho program je zde velmi pestrý. Každý den totiž navštěvuje jinou místnost a má tedy pokaždé jiný program.  Navštěvuje výtvarnou místnost, keramiku a pekárnu. Ve výtvarné místnosti objevili asistenti jeho chuť k malování, a tak si přidal pan Richard od roku 2017 i odpolední návštěvu Klubu malování na Černém Mostě a zapojil se do projektu Novoročenky, které pomáhají.

Richard říká: „Když maluju, tak si dávám záležet na tom, aby to bylo dobře namalovaný. Maluju barvama a štětcem, na paletě míchám barvy. Musím mít klid, abych se mohl soustředit.“ Ze všech obrazů, které pan Richard zatím namaloval má nejraději obraz „Na dece u rybníka“, protože si na něj nakreslil ideální rybník, do kterého by se sám šel klidně vykoupat.

Hodně rád má ale i všechny aktivity, které probíhají v pekárně. Rád si upeče slané tyčinky nebo chleba.

Richard je velmi společenský a rád si povídá s lidmi. Sám o sobě říká, že je pracovitý a čilý. Richardova slova: „Rád jezdím na výlety a procházky do přírody, sám nakupuju a taky chodím plavat.“

Díla autora Richard Kučera

Novoročenky, které pomáhají

Projekt Novoročenky, které pomáhají podporuje dospělé lidi s mentálním znevýhodněním ve Společnosti DUHA.

Společnost DUHA, z. ú.

sociální služby pro dospělé osoby s mentálním znevýhodněním
Fügnerovo náměstí 1866/5 , 120 00 Praha 2
IČ: 45247439, DIČ: CZ45247439

Kontakt

napište nám na duha@spolecnostduha.cz
nebo navštivte naše stránky spolecnostduha.cz