Kateřina Nedbalová

Naši klienti potřebují podporu asistentů Společnosti DUHA k tomu, aby mohli žít běžný život. Zakoupením obrazu pro novoročenku pomůžete dospělým lidem s mentálním znevýhodněním tuto asistenci zajistit.

Slečna Kateřina je milou a oblíbenou klientkou Centra denních služeb Galerie DUHOVKA už mnoho let. Právě zde udělala první krůčky i velké pokroky ve svém malování. Katka je velice talentovaná a zapálená malířka. Je velice milá, klidná a tichá, při práci dokonale soustředěná. Maluje ráda a opravdu krásně. „Katka se v malování pořád zlepšuje, což je radost. Malování jí přináší možnost si nad obrazy popovídat. Pro nás obě je to prostředek, jak spolu více hovořit “, říká arteterapeutka Veronika Lejcarová, která byla u prvních Katčiných výtvarných krůčků, podporovala ji v malování a sledovala její krásný rozvoj.

Katka si ráda prohlíží reprodukce výtvarných děl, listuje v knihách o umění a často chodí na výstavy obrazů i v rámci CDS Galerie DUHOVKA. K malování přistupuje aktivně, sama si přináší knihy nebo fotografie, podle kterých by chtěla malovat. Maluje velice pečlivě a se smyslem pro detail.

Katka intenzivně vnímá, že dělá něco krásného, co má úspěch, co se líbí, a to jí velice posiluje. Za sebou má také velice krásnou výstavu v Galerii Duhovka. Katka byla zapojena do projektu Novoročenky, které pomáhají od prvního ročníku. Mnoho jejích obrazů se už proměnilo v PF a potěšilo přátele dárců. Její obrazy pohladí oko i duši. Prohlédněte si Katčina díla.

Díla autora Kateřina Nedbalová

Novoročenky, které pomáhají

Projekt Novoročenky, které pomáhají podporuje dospělé lidi s mentálním znevýhodněním ve Společnosti DUHA.

Společnost DUHA, z. ú.

sociální služby pro dospělé osoby s mentálním znevýhodněním
Fügnerovo náměstí 1866/5 , 120 00 Praha 2
IČ: 45247439, DIČ: CZ45247439

Kontakt

napište nám na duha@spolecnostduha.cz
nebo navštivte naše stránky spolecnostduha.cz