Katalog

Kategorie 20.000 Kč

Obrazy malovali klienti Společnosti DUHA

Zvířátka v zimě

Eva Ciprová, Milan S., Richard Kučera

Zvířátka v zimě
80x80cm, akryl na plátně

Cena: 20.000 Kč

Hinton, a.s.Paní Eva je dlouholetou klientkou Centra denních služeb Nová DUHA (CDS). Je to veselá a optimisticky naladěná paní, která velice ráda maluje. Během let namalovala mnoho pěkných obrazů, jeden z nich byl na titulní straně výroční zprávy Společnosti DUHA v roce 2010. Nejraději používá při malování fixy. Maluje podle vlastní fantazie. Ráda se věnuje i jiným tvořivým činnostem a vše dělá s nesmírnou pečlivostí. Vytváří šperky z korálků a její oblíbenou činností je také výroba mozaikových květináčů, které nikdo jiný v CDS Nová DUHA nedělá. Velice ráda také plete košíky z pedigu. Paní Eva je milá a zvídavá paní, která se ráda zapojuje do všech činností CDS, ráda chodí do muzeí, na výstavy a výlety, účastní se vzdělávacích akcí. Je velmi společenská a přátelská, ráda sdílí s ostatními klienty i pracovníky své zážitky i přání.

Pan Milan je tichý a klidný klient, ochotný vždy pomoci druhým. Centrum denních služeb Galerie DUHOVKA navštěvuje čtyřikrát týdně a s podporou asistentů se učí věcem, které potřebuje v běžném životě. Dělá neustále velké pokroky. Nejraději připravuje společnou svačinu pro klienty, učí se chodit samostatně nakupovat, to jej velice baví. Naučil se péct perník a jeho cílem je dobře třídit odpad. Rád má také cvičení. 

Z tvořivých činností se mu líbí právě malování. S malováním začal v roce 2013, kdy se zapojil do projektu Novoročenky, které pomáhají a chuť malovat mu vydržela až do dnešních dnů. Zkouší si různé techniky a materiály a nejvíc ho zatím bavilo malovat prstovými barvami. Pan Milan se našel v malování abstraktních motivů. Umí velice hezky kombinovat barvy. Jeho obrazy tak opravdu lahodí oku. Podívejte se na díla pana Milana S.

Pan Richard je věrným klientem Společnosti DUHA. Službu Centrum denních služeb navštěvuje Společnosti DUHA už deset let. Třikrát týdně chodí do CDS Nová DUHA na Černém Mostě a nutno říct, že jeho program je zde velmi pestrý. Každý den totiž navštěvuje jinou místnost a má tedy pokaždé jiný program.  Navštěvuje výtvarnou místnost, keramiku a pekárnu. Ve výtvarné místnosti objevili asistenti jeho chuť k malování, a tak si přidal pan Richard od roku 2017 i odpolední návštěvu Klubu malování na Černém Mostě a zapojil se do projektu Novoročenky, které pomáhají.

Richard říká: „Když maluju, tak si dávám záležet na tom, aby to bylo dobře namalovaný. Maluju barvama a štětcem, na paletě míchám barvy. Musím mít klid, abych se mohl soustředit.“ Ze všech obrazů, které pan Richard zatím namaloval má nejraději obraz „Na dece u rybníka“, protože si na něj nakreslil ideální rybník, do kterého by se sám šel klidně vykoupat.

Hodně rád má ale i všechny aktivity, které probíhají v pekárně. Rád si upeče slané tyčinky nebo chleba.

Richard je velmi společenský a rád si povídá s lidmi. Sám o sobě říká, že je pracovitý a čilý. Richard říká: „Rád jezdím na výlety a procházky do přírody, sám nakupuju a taky chodím plavat.“

Novoročenky, které pomáhají

Projekt Novoročenky, které pomáhají podporuje dospělé lidi s mentálním znevýhodněním ve Společnosti DUHA.

Společnost DUHA, z. ú.

sociální služby pro dospělé osoby s mentálním znevýhodněním
Fügnerovo náměstí 1866/5 , 120 00 Praha 2
IČ: 45247439, DIČ: CZ45247439

Kontakt

napište nám na duha@spolecnostduha.cz
nebo navštivte naše stránky spolecnostduha.cz