Jana Zapletalová

Naši klienti potřebují podporu asistentů Společnosti DUHA k tomu, aby mohli žít běžný život. Zakoupením obrazu pro novoročenku pomůžete dospělým lidem s mentálním znevýhodněním tuto asistenci zajistit.

Paní Jana je klientkou Společnosti DUHA už mnoho let. Využívá dvě služby – Chráněné bydlení a Centrum denních služeb (CDS). Protože je aktivní a hodně věcí ji zajímá, rozhodla se navštěvovat obě naše Centra denních služeb a v každém z nich se věnuje trochu jiným činnostem. V CDS Nová DUHA o ní její asistentka říká: „Je to společenská dáma, která si ráda cvičí paměť pomocí spojovaček, které následně vymaluje různými barvami. Baví jí cestovat a jezdit na výlety a také se ráda kulturně vzdělává. Svůj volný čas věnuje sportu, a to hlavně jezdectví (hipoterapie)“.

V roce 2016 se paní Jana poprvé zapojila do projektu Novoročenky, které pomáhají a začala navštěvovat v rámci CDS Klub malování. Paní Jana maluje s velkým nasazením a zaujetím. Má ráda motivy květin v různých obdobách a variantách, výrazné a zajímavé domy, roztomilé domácí mazlíčky. Má trochu potíže se zrakem, občas se potřebuje ujistit, co vidí a podívat se na věci z blízka. I díky tomu mají její obrazy nezaměnitelný charakter a kouzlo. Často maluje s velkým štětcem a hutným nánosem barvy. Veronika Lejcarová, arteterapeutka o Janiných obrazech řekla: „Její obrazy vyvolávají trochu zasněný dojem, který je pro mě projevem Janiny něžné a romantické stránky, kterou byste třeba na první pohled mohli přehlédnout. Paní Jana má vždy z dokončeného obrazu nebo jen květiny obrovskou radost, o kterou se chce podělit s lidmi, kteří její obrazy uvidí“.

Od roku 2017 s Janou maluje arteterapeutka Radka Toužimská, která si ji nemůže vynachválit a vždy oceňuje Janinu energii a chuť do malování. Jana ráda experimentuje, zkouší nové techniky a nejraději by i letos na každém klubu vytvořila nejméně jeden obraz. Podívejte se, které obrazy paní Jana vytvořila a nechte se unést jejich barevností. Třeba se Vám některý bude líbit pro Vaši novoročenku.

Díla autora Jana Zapletalová

Novoročenky, které pomáhají

Projekt Novoročenky, které pomáhají podporuje dospělé lidi s mentálním znevýhodněním ve Společnosti DUHA.

Společnost DUHA, z. ú.

sociální služby pro dospělé osoby s mentálním znevýhodněním
Fügnerovo náměstí 1866/5 , 120 00 Praha 2
IČ: 45247439, DIČ: CZ45247439

Kontakt

napište nám na duha@spolecnostduha.cz
nebo navštivte naše stránky spolecnostduha.cz